Karate

Campionatul European de Cadeti,Juniori si U21 PDF Imprimare Email
Joi, 04 Februarie 2010 08:48
Index articol
Campionatul European de Cadeti,Juniori si U21
Pagina 2
Toate paginile

 In zilele 5,6,7 februarie    2010   s-a  desfasurat    Campionatul european (EKF)de cadeti,juniori si U21.Este editia cu numarul 37 al campionatului de cadeti si juniori si a 2-a editie cand in cadrul acestei competitii se organizeaza si cupa pentru tineret.

 

 

 

** competitia   a  putut   fi  urmarita  pe  :

                                        http://www.karatedo.co.jp/karatetv/index.html


 

   In cursul zilelor de miercuri si joi delegatiile ajung in Izmir si se acomodeaza cu localitatea si cu viata din Turcia.In cursul zilei de joi se organizeaza sedintele cu comisiile anti-doping,comisia de arbitraj,comisia cu arbitri iar pe seara este trragerea la sorti deschisa antrenorilor.

* In imaginea de mai sus este sala in care s-a  desfasurat    competitia (Izmir Sport Hall) 

Vineri incepe competitia pentru cadeti si proba de kata,vineri vor intra in competitie juniorii ,iar sambata se vor desfasura probele de kata juniori echipe si kumite U21.

  Desigur, ca si  la aceasta competitie participa si echipa Romaniei si pe aceasta cale dorim sa le uram mult  succes!.

 

Programul :

37. Avrupa Ümit-Genç Karate Şampiyonası ve 2. European Karate Championships and 2nd Ümit-Genç 21 yaş Altı Karate Kupası Over 21 years Karate Cup


5 / 7 Şubat 2010 - İzmir (Türkiye) 5 / 7 Şubat 2010 - Izmir (Turkey)
Şampiyona Programı Tournament Schedule
Perşembe, Şubat 4, 2010 Thursday, February 4th, 2010


10:00-18:00 Temsilcilerin Kaydı Alsancak Salonu Representative recording of Alsancak Hall 10:00-18:00
15:00-16:30 Hakem Kurulu Toplantısı Kordon Salonu Referee Board Meeting Hall 15:00-16:30 Cord
16:30-17:30 Lisans Yenileme Sınavı Montrö Salonu License Renewal Exam Hall 16:30-17:30 Montreux
17:00-18:00 Sağlık Kurulu Toplantısı Kordon Salonu Board of Health Meeting Hall 17:00-18:00 Cord
18:00-19:00 Anti-doping Komisyonu Toplantısı Kordon Salonu Anti-doping Commission Meeting 18:00-19:00 cord Hall
19:00-20:00 Teknik Kurul Toplantısı Kordon Salonu Cord Assembly Hall 19:00-20:00 Technical
18:00-19:00 Hakemler ve Uluslararası Hakemler Toplantısı Montrö Salonu Referees and International Referees Montreux 18:00-19:00 Meeting Hall
20:00- Tüm Antrenörlere Açık Kura Çekimi Montrö Salonu 20:00 - Open to all Coaches Hall Montreux Kura Çekimi

  • Yönetim Kurulu Toplantısı 6 Şubat 2010 Cumartesi Günü 9.00'dan 11.00'e kadar Anemon Merkez Otel'de “Lozan Salonu'nda” yapılacaktır. Board Meeting February 6, 2010 Saturday 9:00's Day from 11.00 until Anemon Center Hotel "in Lausanne at the Salon" will be done.


Cuma, 5 / Şubat 2010 Friday, 5 / February 2010
Ferdi Ümitler Programı Ferdi Hope Program
10:00-11:45 Elemeler & Röprosajlar Bay & Bayan Kata Mr. & Mrs. Kata Röprosajlar Qualification & 10:00-11:45
11:45-13:15 Elemeler & Röprosajlar Bay (-52, -57, -63 Kg) 11:45-13:15 Qualification & Röprosajlar Bay (-52, -57, -63 Kg)
13:15-14:45 Elemeler & Röprosajlar Bayan (-47, -54, 54 Kg) 13:15-14:45 Qualification & Röprosajlar Mrs. (-47, -54, 54 Kg)
14:45-16:15 Elemeler & Röprosajlar Bay (-70, 70 Kg) 14:45-16:15 Qualification & Röprosajlar Bay (-70, 70 Kg)
16:15-17:15 Açılış Seremonisi 16:15-17:15 Opening Ceremony
17:15-17:25 Bay ve Bayan Kata Finali Mr. and Mrs. Kata Finals 17:15-17:25
17:25-17:35 Madalya Töreni 17:25-17:35 Medal Ceremony
17:35-17:50 -52, -57, -63 Kg. 17:35-17:50 -52, -57, -63 Kg. Bayan Kumite Finali Women's Kumite Finals
17:50-18:05 Madalya Töreni 17:50-18:05 Medal Ceremony
18:05-18:20 -47, -54, 54 Kg. 18:05-18:20 -47, -54, 54 Kg. Bay Kumite Finali Male Kumite Finals
18:20-18:35 Madalya Töreni 18:20-18:35 Medal Ceremony
18:35-18:45 -70, 70 Kg. 18:35-18:45 -70, 70 Kg. Bay Kumite Finali Male Kumite Finals
18:45-18:55 Madalya Töreni 18:45-18:55 Medal Ceremony


Cumartesi, 6/Şubat 2010 Saturday, 6/Şubat 2010
Gençler Programı Juniors Program
10:00-11:45 Elemeler & Röprosajlar Bay & Bayan (Ferdi) Mr. & Mrs. Röprosajlar Qualification & 10:00-11:45 (Ferdi)
Kata Kata
11:45-13:30 Elemeler & Röprosajlar Bay Kumite (-55, -61, -68 Kg) 11:45-13:30 Qualification & Röprosajlar Bay Kumite (-55, -61, -68 Kg)
13:30-15:00 Elemeler & Röprosajlar Bayan Kumite (-48, -53, -59 Kg) 13:30-15:00 Women's Qualification & Röprosajlar Kumite (-48, -53, -59 Kg)
15:00-16:30 Elemeler & Röprosajlar Bayan Kumite (59) & Erkek (-76, 76 Kg) 15:00-16:30 Women's Qualification & Röprosajlar Kumite (59) & Female (-76, 76 Kg)
16:30-16:45 Bay & Bayan (Ferdi) Kata Finali 16:30-16:45 Mr. & Mrs. (Ferdi) Kata Finals
16:45-16:55 Madalya Töreni 16:45-16:55 Medal Ceremony

16:55-17:10 Bay Kumite Finali (-55, -61, -68 Kg) 16:55-17:10 Mr. Kumite Finals (-55, -61, -68 Kg)
17:10-17:25 Madalya Töreni 17:10-17:25 Medal Ceremony

17:25-17:40 Bayan Kumite Finali (-48, -53, -59 Kg) Final 17:25-17:40 Women's Kumite (-48, -53, -59 Kg)
17:40-17:55 Madalya Töreni 17:40-17:55 Medal Ceremony
17:55-18:10 Bay (59) & Bayan (-76, 76 Kg) Kumite Finali 17:55-18:10 Bay (59) & Mrs. (-76, 76 kg) Kumite Finals
18:10-18:25 Madalya Töreni 18:10-18:25 Medal Ceremony





Pazar, 07 / Şubat 2010 Sunday, 07 / February 2010

Gençler Takımı & 21 Yaş Altı Müsabaka Programı Young & Under-21 Team Competition Schedule
10:00-11:30 Elemeler & Röprosajlar Bay & Bayan (Takım) Kata Mr. & Mrs. Röprosajlar Qualification & 10:00-11:30 (Team) Kata
11:30-13:00 Elemeler & Röprosajlar Bayan (-53, -60, 60 Kg) 11:30-13:00 Women's Qualification & Röprosajlar (-53, -60, 60 Kg)
13:00-14:30 Elemeler & Röprosajlar Bay (-68, -78, 78 Kg) 13:00-14:30 Qualification & Röprosajlar Bay (-68, -78, 78 Kg)
14:30-14:45 Bayanlar Finali (-53, -60, 60 Kg) 14:30-14:45 Women's Final (-53, -60, 60 Kg)
14:45-15:00 Madalya Töreni 14:45-15:00 Medal Ceremony
15:00-15:15 Baylar Finali(-68, -78, 78 Kg) Final 15:00-15:15 Gentlemen (-68, -78, 78 Kg)
15:15-15:30 Madalya Töreni 15:15-15:30 Medal Ceremony
15:30-15:50 Bay & Bayan (Takım) Kata Finali 15:30-15:50 Mr. & Mrs. (Team) Kata Finals
15:50-16:00 Madalya Töreni 15:50-16:00 Medal Ceremony
16:00 Kapanış Töreni 16:00 Closing Ceremony
Cuma, ÜMİTLER TARTI Friday, HOPE Games WEIGHING
10:00-10:30 Bay -52, -57, -63, -70, 70 Kg. 10:00-10:30 Bay -52, -57, -63, -70, 70 Kg.
11:00-11:30 Bayan -47, -54, 54 Kg. 11:00-11:30 Women's -47, -54, 54 Kg.
Cumartesi, GENÇLER TARTI Saturday, GENÇLER WEIGHING
10:00-10:30 Bay -55, -61, -68 -76, 76 Kg. 10:00-10:30 Bay -55, -61, -68 -76, 76 Kg.
11:00-11:30 Bayan -48, -53, -59, 59 Kg. 11:00-11:30 Women's -48, -53, -59, 59 Kg.
Pazar, 21 YAŞ ALTI TARTI Sunday, 21 WEIGHING SIX YEARS
10:00-10:30 Bay -68, -78, 78 kg. 10:00-10:30 Bay -68, -78, 78 kg.
11:00 -11:30 Bayan -53, -60, 60 Kg. 11:00 to 11:30 Women's -53, -60, 60 Kg.

 


 
Banner

Abonare newsletter




jNews Module



Primeşte HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Zona banere

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Sondaj

Cum poate fi mai bine promovat Karate-ul?
 

Sunteti aici: Home Karate Campionatul European de Cadeti,Juniori si U21